Mobilný klenot na telefonovanie – Samsung Galaxy S9 Plus

Samsung S9 plus

Po takmer roku používania Samsung Galaxy S8 Plus (10 mesiacov, vzhľadovo totožný) a S9 Plus (2 mesiace) môžem úprimne povedať, že je to prvý smartfón s ktorým som spokojný aj po dlhom čase používania.

Predchádzajúci Samsung Galaxy Note 4 bol fajn, ale bolo cítiť, že štvorjadrový procesor nestačí s dychom na užívateľsky príjemnú skúsenosť bez oneskorenia v reakciách.

S9 plus reaguje svižne aj pri veľkej vyťaženosti a uponáhľanom ťukaní na displej v snahe prepracovať sa do útrob nejakých nastavení, alebo krížového zdieľania dát medzi aplikáciami. Detailnejšie o jeho výkone sa rozpísali v recenzii už iní, tak sa zameriam na môj subjektívny pocit z tohoto zariadenia.

Samsung S9 Plus

Najzarážajúcejší v pozitívnom zmysle slova je na tomto smarftóne jeho dizajn (prakticky totožný pri S8 aj S9 Plus).

Variant v čiernej farbe a celosklenené prevedenie z neho robia doslova klenot. Tvarovo je jednoliaty, pretože prechod medzi displejom a telom je na prvý pohľad neviditeľný. Vďaka zaobleniu displeja pripomína tenký vyleštený drahý kameň. Chlad, ktorým v dlani pôsobí, tento pocit ešte znásobuje.

Je pochopiteľné, že sklený povrch sa zacapká veľmi ľahko. Po vyčistení však opäť žiari. V ruke je štýlovým telefónom, položený na stole aj luxusnou dekoráciou.

Ani po mesiacoch používania sa mi jeho vzhľad nezunoval. Používam na ňom obal len s nechuťou, ale prípadný pád by mohol mať tragické následky.

Malou prekážkou je vyššia váha a nutným handicapom väčšieho displeja je problém dosiahnuť na niektoré miesta pri použití jednou rukou.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.